28.01.2022

Nowe farby do wnętrz Stabill PASJA

Całkowitą nowością w ofercie marki STABILL są dwie farby przeznaczone do zastosowań wewnętrznych. Są to pierwsze wyroby zupełnie nowej linii produktowej lateksowych farb wewnętrznych PASJA.

Farba gruntująca STABILL PASJA GRUNT PF-100 przeznaczona jest do gruntowania i wykonywania białych podkładowych powłok malarskich na wszystkich nośnych, nienarażonych na zawilgocenie podłożach budowlanych. Polecana jest do wstępnego malowania w celu przygotowania ścian i sufitów pod malowanie farbami nawierzchniowymi. Duża zawartość spoiw gwarantuje odpowiednie ograniczenie i wyrównanie chłonności podłoża, co poprawia przyczepność kolejnych warstw. Jednocześnie, dzięki zawartości białych wypełniaczy i pigmentów posiada silne właściwości kryjące, co w znacznym stopniu niweluje różnice w barwie i fakturze podłoża a w konsekwencji ułatwia malowanie i zmniejsza zużycie farb nawierzchniowych. 

Farba STABILL PASJA LATEX PF-102 jest natomiast wysokiej klasy śnieżnobiałą farbą nawierzchniową. Duża zawartość pigmentów i selekcjonowanych wypełniaczy o najwyższym stopniu białości, zapewnia uzyskanie perfekcyjnej, neutralnej bieli powłoki oraz bardzo dobre właściwości kryjące. Po wyschnięciu tworzy głęboko matową powierzchnię, która maskuje wady podłoża i tworzy efekt idealnie białych i czystych ścian i sufitów. Istotną dla wykonawcy i użytkownika cechą farby PF-102 jest także śladowa zawartość lotnych związków organicznych (LZO), która jest aż pięć razy niższa od wymagań określonych przepisami dla farb wewnętrznych. Podczas prowadzonych na szeroką skalę testów poligonowych, farba PASJA LATEX PF-102 uzyskała najwyższe oceny wykonawców. Szczególne uznanie wzbudziło doskonałe krycie podłoża, łatwość malowania, brak chlapania podczas malowania wałkiem oraz perfekcyjna biel powłoki końcowej.

Farby PASJA mogą być stosowane w pomieszczeniach mieszkalnych, użyteczności publicznej, służby zdrowia, oświatowo-wychowawczych jak również w obiektach przemysłowych. Przeznaczone są do aplikacji ręcznej (wałkiem lub pędzlem malarskim) bądź aplikacji mechanicznej agregatem natryskowym do farb. Obie farby mają konsystencję zoptymalizowaną do malowania wałkiem. W przypadku aplikacji natryskiem, możliwe jest indywidualne dostosowanie konsystencji poprzez odpowiedni dodatek wody.

Dostępne opakowania farb: wiaderko 3 L i 10 L