23.05.2023

GEMINI RS NOWOŚĆ W OFERCIE TYNKÓW SILIKONOWYCH ATLAS

Prezentujemy nowość marki ATLAS, tynk silikonowy GEMINI RS gwarantujący korzyści do potęgi - łatwą aplikację, proste fakturowanie, a także trwałą i czystą elewację na lata.

ATLAS GEMINI RS służy do wykonywania dekoracyjnych i ochronnych cienkowarstwowych wypraw tynkarskich na zewnątrz budynków istniejących, nowo realizowanych oraz wewnątrz pomieszczeń:
- w złożonych systemach ocieplania ścian zewnętrznych budynków (ETICS) z zastosowaniem płyt styropianowych (EPS),
- na równych, odpowiednio przygotowanych podłożach mineralnych (np.: beton, tradycyjne tynki cementowe i cementowo-wapienne).
ATLAS GEMINI RS jest szczególnie rekomendowany do wykonywania wypraw na przegrodach budowlanych, gdzie m.in. wymagana jest wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz zabrudzenia.

TECHNOLOGIE ZASTOSOWANE W TYNKU:

1) Formuła 4K - to cztery rodzaje kruszyw fakturujących i wypełniaczy, które nadają tynkowi wiele unikalnych właściwości:
- bardzo dobre trzymanie się narzędzi i powierzchni ściany, 
- szybkość fakturowania, bez konieczności powtórzeń i czyszczenia pacy,
- uzyskanie pełnego pokrycia powierzchni i równomiernego rozłożenia kruszywa,
- trwałe kolory na elewacji przez długie lata.

2) ATLAS 3D-flex - wysoka elastyczność gwarantuje zdolność do kompensowania odkształceń termicznych w okresie lato-zima oraz przy gwałtownych zmianach temperatury na powierzchni elewacji.

3) MIRROR EFFECT zapewnia:
- wysoki współczynnik odbicia światła (efekt lustra),
- obniżenie temperatury powierzchni tynku, co minimalizuje odkształcenia termiczne,
- skuteczną ochronę żywic polimerowych oraz pigmentów przed działaniem promieni UV,
- inicjację procesu samooczyszczenia powierzchni tynku (efekt fotokatalizy).

4) BIOSEC TECHNOLOGY - dzięki wysokiej zawartości biocydów kapsułowanych gwarantuje skuteczną i długotrwałą ochronę tynku przed rozwojem porażenia biologicznego - glony, algi i pleśnie.

5) CLEAN TECHNOLOGY - skutecznie zapobiega wnikaniu brudu w strukturę tynku. Szczelna struktura eliminuje możliwość przylegania cząsteczek kurzu i brudu do powierzchni wyprawy, co daje efekt samoczyszczącej elewacji.

Ponadto tynk ATLAS GEMINI RS posiada bogatą kolorystykę 406 kolorów SAH – jest barwiony w oparciu o indywidualnie zaprojektowaną kolorystykę.

ZUŻYCIE TYNKU: 
- od 2,3 kg/m2 przy aplikacji ręcznej,  
- od 1,9 kg/m2 przy aplikacji mechanicznej.

Tynk silikonowy GEMINI RS dostępny jest w naszym oddziale w Krakowie-Modlnicy.