10.05.2022

URSA Pure Floc wełna do wdmuchiwania — izolacja nowej generacji

Innowacyjna wełna wdmuchiwana URSA Pure Floc to nowoczesny, szybki, efektywny oraz ekologiczny sposób na izolację domu. 

Materiał szczególnie dobrze sprawdzi się przy ocieplaniu dachów, stropów i podłóg, a także miejsc trudno dostępnych. Łączy w sobie dotychczas znane zalety wełny mineralnej z zupełnie nowymi. Jest przy tym opcją opłacalną ekonomicznie. 

W czasie wdmuchiwania włókna scalają się ze sobą, tworząc ciągłą, bezspoinową warstwę izolacyjną, eliminującą powstawanie mostków termicznych. Luźna wełna do wdmuchiwania jest lekka, elastyczna oraz sprężysta, dzięki czemu dopasowuje się do miejsca, precyzyjnie wypełniając wszystkie zakamarki izolowanej przestrzeni, kompensuje naprężenia i nie obciąża konstrukcji nośnej.

Niezmienny w czasie, bardzo niski współczynnik przewodzenia ciepła 0,034 W/(m*K) przekłada się na wysoki opór termiczny i znakomite właściwości izolacyjne, które są stabilne i niezmienne w czasie. Ciepło w okresie niskich temperatur nie ucieka z budynku, a podczas upałów zatrzymywane jest na zewnątrz. 

Po wełnę do wdmuchiwania warto sięgnąć również wówczas, gdy zależy nam na wyciszeniu wnętrz. Sprzyja ona stworzeniu komfortowej przestrzeni, w której można wypocząć po całym dniu. Ponadto bardzo dobra paroprzepuszczalność wełny umożliwia szybkie odprowadzenie wilgoci i zapobiega gromadzeniu się jej w warstwie ocieplenia.

Wełna URSA Pure Floc to produkt naturalny, bezpieczny zarówno dla ludzi, jak i środowiska, nie zawiera szkodliwych substancji i nie wydziela zapachów. Materiał powstaje w większości z recyklingu stłuczki szklanej i może być wielokrotnie powtórnie wykorzystany, a dodatkowo jest niepalny – odznacza się najwyższą klasą reakcji na ogień (euroklasa A1). 

Ocieplanie metodą wdmuchiwania wełny jest proste, czyste i szybkie – w efekcie prace trwają krócej niż układanie izolacji z płyt czy mat. Aplikację można przeprowadzić samodzielnie, ręcznie, jednak z uwagi na zwykle dużą powierzchnię ocieplanych miejsc oraz oszczędność czasu wdmuchiwanie wełny wykonuje się najczęściej metodą mechaniczną. Izolacji można nadać dowolną grubość. 

Dużą zaletą zastosowania URSA Pure Floc jest również możliwość wstrzymania prac w dowolnym momencie i kontynuowania procesu po przerwie. Nie ma też potrzeby specjalnego zabezpieczania pomieszczeń przed rozpoczęciem robót. Prace ociepleniowe mogą być prowadzone o każdej porze roku, bez względu na temperaturę zewnętrzną i wewnętrzną, a obróbka przegród budowlanych i użytkowanie pomieszczeń są możliwe tuż po wdmuchaniu wełny.