14.03.2023

Płyty Petralana PETRALIGHT teraz w nowym praktycznym rozmiarze – 1200 X 600 mm

Petralana to polska firma, która od 2015 roku produkuje materiały izolacyjne z wełny skalnej. 

W obszarze izolacji termicznej, akustycznej i przeciwogniowej poddaszy oraz ścian działowych o konstrukcji szkieletowej, produktem, po który chętnie sięgają wykonawcy, jest PETRALIGHT. Czynnikiem, który w głównej mierze decyduje o wyborze wełny PETRALIGHT jest izolacja akustyczna, określana wskaźnikiem pochłaniania dźwięku α (AW). Przyjmuje on wartości od 0 do 1. Jedynka oznacza, że dźwięk został całkowicie pochłonięty, a zero - że miało miejsce jego całkowite odbicie. Mieszkańcy okolic o podwyższonym poziomie hałasu doceniają komfort zastosowania wełny PETRALIGHT, która charakteryzuje się bardzo wysokim współczynnikiem AW na poziomie 0,95.

Niewątpliwą zaletą płyt PETRALIGHT jest ich wysoka sprężystość i elastyczność, co wpływa na możliwość łatwiejszego zastosowania i dopasowania materiału podczas aplikacji do elementów konstrukcyjnych. Nowa receptura, stosowana od niedawna przy produkcji PETRALIGHT, pozwala na uzyskanie jeszcze wyższej elastyczności i wygody aplikacji wełny.

Aktualnie płyty produkowane są w nowym rozmiarze 1200 x 600 mm, co umożliwia ich łatwą i ergonomiczną aplikację w izolowanych przestrzeniach konstrukcyjnych oraz dystrybucję w praktycznym i bardzo wygodnym do transportu opakowaniu.

ZASTOSOWANIE:
- poddasza użytkowe
- poddasza nieużytkowe
- stropodachy wentylowane
- sufity podwieszane
- ściany działowe
- ściany osłonowe o konstrukcji szkieletowej
- podłogi na legarach 
- wypełnienie konstrukcji szkieletowych, w tym elewacyjnych (kasety, ściany trójwarstwowe, ściany osłonowe, panele, siding)
- wypełnienie konstrukcji szkieletowych domów drewnianych