22.06.2022

Nowa era hydroizolacji zespolonej

MB FL 2K to nowe, innowacyjne rozwiązanie w ofercie uszczelnień zespolonych firmy Remmers. 

Ten jeden produkt łączy w sobie właściwości mineralnej zaprawy uszczelniającej, elastycznego kleju do płytek oraz wodoodpornej zaprawy do spoinowania.

MB FL 2K wyróżnia się swoją ogromną odpornością i oprócz dobrej przyczepności do wielu różnych podłoży może być stosowany zgodnie z obowiązującymi normami. MB FL 2K, jako mineralny szlam uszczelniający, umożliwia bezpieczne i nieskomplikowane wykonanie hydroizolacji różnorodnych powierzchni. Dzięki szybkiemu schnięciu prace można kontynuować już po kilku godzinach, co zapewnia jeszcze większą wydajność procesu roboczego. Stosowany jako klej do płytek, MB FL 2K wyróżnia się przede wszystkim najwyższą elastycznością i długim czasem otwartym. Oznacza to, że nawet podłoża krytyczne spotykane w renowacji starych budynków, takie jak stare okładziny z płytek ceramicznych, mogą być obrabiane bez żadnych problemów. Ponadto ten innowacyjny produkt spełnia wymagania stawiane zaprawom do spoinowania zgodnie z normą PN-EN 13888. Dzięki wodoszczelności spoin MB FL 2K jest idealny do stosowania na zewnątrz.
Aby zapewnić jak największą swobodę projektową, jasny kolor podstawowy materiału można barwić na inne odcienie - jest to innowacja przekonująca pod każdym względem.

ZAKRES STOSOWANIA:
- produkt typu 3w1: hydroizolacja, klej do płytek i zaprawa do spoinowania
- we wnętrzach i na zewnątrz, do posadzek
- hydroizolacja zespolona pod okładzinami z płytek ceramicznych
- do stosowania w obiektach istniejących i nowopowstających
- uszczelnianie balkonów, loggii i podcieni
- hydroizolacja łazienek i otoczenia basenów

WŁAŚCIWOŚCI:
- wysoka elastyczność
- wodoszczelność
- schnięcie reakcyjne
- jasna barwa materiału umożliwia pigmentowanie w celu uzyskania spoin o odpowiednim kolorze
- szerokości spoin od 6 do 12 mm
- nadaje się do klejenia okładzin układanych na ogrzewaniu podłogowym