19.10.2022

FINISZ Dv-21 rewolucja w gotowych gładziach!

Informujemy, iż w ofercie marki Megaron pojawił się nowy produkt, gładź szpachlowa FINISZ Dv-21. Jest to jednocześnie pierwsza na rynku polskim gotowa gładź szpachlowa polimerowa typu smart. Dlaczego smart - bo zmienia kolor, jaśnieje w trakcie nakładania, ułatwiając tym samym pracę.

Gotowa, jasnoszara gładź polimerowa FINISZ Dv-21 jest zaprawą budowlaną przeznaczoną do wewnętrznych prac wykończeniowych. Pod względem chemicznym stanowi mieszankę surowców mineralnych, dyspersji polimerowej, chemicznych dodatków modyfikujących oraz wody. Ma konsystencję pasty. Proces wiązania produktu zachodzi w trakcie odparowywania wody z zaprawy. Produkt przeznaczony jest do wygładzania powierzchni ścian i sufitów wewnątrz budynków oraz do wypełniania drobnych rys i ubytków. Tworzy trwałe podłoże pod powłoki malarskie oraz tapety. Dv-21 można stosować na wszelkie mineralne podłoża budowlane oraz stare powłoki malarskie, w tym również na farbę olejną i emulsyjną, o ile podłoże jest trwałe, czyste i suche.

GŁÓWNE CECHY:
- kolor jaśnieje, ułatwiając pracę
- wysoce elastyczna i odporna na spękania
- do nakładania wałkiem, pacą lub natryskowo
- szlifowanie na dwa sposoby – mechanicznie i ręcznie np. za pomocą gąbki o gramaturze 180 lub jeszcze drobniejszej
- plastyczna w nakładaniu
- do użycia we wszystkich pomieszczeniach, nawet tych narażonych na okresową wilgoć, takich jak: pralnie, łazienki oraz kuchnie

DANE TECHNICZNE:
- konsystencja - tiksotropowa pasta
- przyczepność do podłoża - ≥ 0,3 MPa
- wydajność - ok. 1 kg/m2 przy warstwie 0,5 mm
- maksymalna grubość jednej warstwy - 3 mm
- temperatura aplikacji - od +10°C do +40°C
- opakowanie - wiadro plastikowe 17 kg

Produkty marki Megaron dostępne są w naszych oddziałach w Jarosławiu, Krakowie-Modlnicy, Pruszczu Gdańskim, Pszczynie, Szczecinie oraz Tarnowie.