6.06.2023

ATLAS BONDER w nowej ulepszonej formule

Wzbogacony włóknami polipropylenowymi, od lat doceniany przez wykonawców klej do płyt gipsowo-kartonowych ATLAS BONDER zyskał kolejne funkcje. 

Od teraz z powodzeniem może być wykorzystywany przy murowaniu bloczków gipsowych czy wypełnianiu ubytków w podłożach mineralnych. Ulepszony produkt nosi nazwę BONDER+.

Nowa formuła kleju wpływa na stabilność masy podczas aplikacji oraz w trakcie wiązania, co znacząco skraca czas pracy, bowiem kolejną płytę może kleić już po 30 min od przyklejenia pierwszej. 
Poprawie uległy także:
- czas gotowości do pracy z ok. 45 min na 90 min, 
- czas otwarty z 15 min na 30 min, 
- maksymalna grubość nanoszonej warstwy z 20 do 30 mm.

BONDER+ tak jak poprzednik, w dalszym ciągu pozwala na klejenie sztukaterii, mineralnych płyt do izolacji cieplnej, keramzyto-betonowych imitujących beton architektoniczny oraz płyt dźwiękochłonnych. Sprawdza się także przy osadzaniu listew prowadzących i narożników do mokrych tynków oraz puszek elektrycznych w ścianach murowanych.

GŁÓWNE WŁAŚCIWOŚCI:
- zawiera włókna poprawiające stabilność klejonej płyty - szczególnie przy klejeniu grubowarstwowym,
- wysoka plastyczność - klej jest łatwy do nakładania, a podczas ustawiania i dociskania płyty łatwo zmienia kształt, dopasowując się do nierówności podłoża,
- optymalny czas korekty przyklejonej płyty – do 20 minut - pozwala na łatwe nałożenie kleju oraz swobodne ustawienie i skorygowanie położenia płyt,
- wysoka wytrzymałość - zapewnia trwałe i odpowiednio mocne połączenie płyt gipsowo-kartonowych z podłożem,
- niski skurcz po związaniu - brak wewnętrznych pęknięć i deformacji w warstwie kleju, już po jego związaniu, gwarantuje wysoką stabilność uzyskanego połączenia,
- umożliwia wypełnianie ubytków o głębokości do 30 mm, w podłożach mineralnych,
- średnie zużycie: 2,5-5,0 kg kleju/1 m2 – przyklejanie płyty gipsowo-kartonowej;  1,0-1,5 kg kleju/1 m2 bloczków gipsowych (zużycie zależy od równości podłoża i stosowanej metody klejenia płyt).

Dostępne opakowanie - worki papierowe 25 kg.