Nowość w linii Sopro FLOOR - wylewka WS 3.70 extreme
2021-02-15

Nowość w linii Sopro FLOOR - wylewka WS 3.70 extreme

Sopro FLOOR WS 3.70 extreme to nowość w linii wylewek samopoziomujących Sopro FLOOR – cenionych ze względu na wysoką wytrzymałość, doskonałą rozpływność i uniwersalne zastosowanie.

Produkt wyróżnia się przede wszystkim unikatową technologią, która umożliwia wyrównywanie trudnych podłoży (stare podkłady cementowe, beton, powierzchnie wykonane z drewna, lastrico lub z istniejących okładzin ceramicznych i kamiennych) oraz kształtowanie spadków do 4% – zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz.

Cementowa wylewka samopoziomująca Sopro FLOOR WS 3.70 extreme to produkt przeznaczony do stosowania na trudnych podłożach, takich jak stare posadzki betonowe oraz powierzchnie wykonane z drewna, OSB, lastrico, jastrychu cementowego, magnezjowego lub anhydrytowego. Doskonale spełni swoje zadanie również w przypadku istniejących, trwałych okładzin ceramicznych, powierzchni wykonanych z kamienia naturalnego, betonu i betonu nieobrobionego.
WS 3.70 extreme można stosować zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Idealnie sprawdzi się również jako wylewka samopoziomująca na podłogi ogrzewane.  
Produkt Sopro FLOOR WS 3.70 extreme można stosować jako wylewkę samopoziomującą do wyrównywania podłoży mineralnych (do warstw o grubości 3-70 mm) oraz do wytwarzania równych i gładkich powierzchni w pomieszczeniach, jak również jako stabilną masę szpachlową do kształtowania spadków do 4% w pomieszczeniach wilgotnych i mokrych, na balkonach, tarasach itp. Tworzy optymalne, równe podłoże pod następnie wykonywane uszczelnienie zespolone. 

Dzięki zawartości wyselekcjonowanych włókien wzmacniających, umożliwia wyrównywanie trudnych podłoży a przy okazji tworzy idealnie równą i twardą powierzchnię. Zastosowana w roli wylewki samopoziomującej wykazuje dużą wytrzymałość na ściskanie – w granicach 25 N/mm2, jak również na zginanie – około 5 N/mm2 (po 28 dniach od zastosowania). 

Sopro FLOOR WS 3.70 extreme posiada bardzo dobre parametry robocze i właściwości modelowania dzięki możliwości zmiany ilości wody zarobowej. Można nanosić ją ręcznie lub pompą – wedle własnych preferencji. Posiada długi czas użycia (około 30-40 minut), co umożliwia większą staranność i precyzję podczas wykonywania prac. Co więcej, już po 2-3 godzinach od zastosowania wylewki można na niej układać płyty ceramiczne, a po 24 godzinach – również kamień naturalny. 

Wylewka szybkowiążąca WS 3.70 extreme posiada licencję EMICODE® według GEV: EC1PLUS, co oznacza bardzo niski poziom emisji lotnych związków organicznych. Taka klasyfikacja produktu jest dowodem na bezpieczeństwo jego stosowania względem ludzi oraz środowiska naturalnego.

Opakowanie: worek 25 kg