Nowoczesne wzornictwo na dachu - Koramic V11 od Wienerberger
2021-03-12

Nowoczesne wzornictwo na dachu - Koramic V11 od Wienerberger

Nowoczesna dachówka Koramic V11, która powstała we współpracy z Studio F.A. Porsche, to gratka dla miłośników współczesnego wzornictwa.

Dachówka V11 to design w czystej postaci: element architektoniczny, który subtelnie łączy się z estetyką budynku nie przytłaczając go i jednocześnie nie odgrywając roli głównej. Kształt litery V widoczny na dachówce to istotna cecha konstrukcyjna. „11” oznacza liczbę dachówek potrzebnych do ułożenia 1 m2 połaci dachu, w ułożeniu bez przesunięcia.

V11 to całkowicie innowacyjny design, w którym powstała dachówka o wcześniej niespotykanym kształcie. Dach stanowi około 50% powierzchni budynku - to wystarczający powód, aby zwrócić uwagę na design na dachu.
Dachówka V11 została przygotowana do seryjnej produkcji w rekordowym czasie zaledwie dwunastu miesięcy.

Oczywiste jest, że aby uzyskać doskonały produkt, konieczne jest zharmonizowanie wszystkich parametrów technicznych z pożądaną estetyką. Aby osiągnąć ten poziom doskonałości, firma Wienerberger po raz pierwszy w swojej historii podjęła współpracę z uznanym studiem projektowym. Rezultatem tej współpracy jest wyjątkowa jakość na dachu: dachówka V11.

Oryginalny kształt litery V widoczny na dachówce, pełni kilka funkcji: z jednej strony zapewnia optymalne odprowadzanie wody deszczowej, a z drugiej - niesamowitą grę światła. Fasetowanie nie było nigdy wcześniej spotykane w takiej formie na dachówkach i sprawia, że V11 jest wyjątkowa: dach zyskuje zupełnie nowy wygląd.

Za wyjątkowe wzornictwo dachówki Koramic V11 firma Wienerberger zdobyła uznaną na świecie nagrodę Red Dot Award - Product Design w kategorii „Urban Design”.  Ten innowacyjny produkt zdobył także dwie inne renomowane i pożądane przez projektantów i producentów nagrody: nagrodę German Design Award 2020 w kategorii „Doskonały design produktu - budynek i elementy” oraz Iconic Award w kategorii „Innovative Architecture”.

PARAMETRY TECHNICZNE:
- długość całkowita: ok. 48 cm
- szerokość całkowita: ok. 27,2 cm
- orientacyjny ciężar: ok. 4,3 kg
- minimalne zapotrzebowanie na m2: ok. 10,9 szt
- średnia szerokość krycia: ok. 23,3 cm 
- długość krycia: 36,5 cm - 39,5 cm
- sposób układania: bez przesunięcia
- minimalny spadek dachu: ok. 17 stopni
- kolory: antracytowa angoba, bazaltowa angoba, tytanowa angoba.