Lakier impregnacyjny UNIEPAL-DREW AQUA KOLOR od ADW
2020-02-05

Lakier impregnacyjny UNIEPAL-DREW AQUA KOLOR od ADW

Informujemy, iż do oferty asortymentowej firmy ADW dołączył Ogniochronny, wodorozcieńczalny lakier impregnacyjny do drewna i materiałów drewnopochodnych Uniepal-Drew Aqua Kolor.

Lakier impregnacyjny wodorozcieńczalny UNIEPAL-DREW AQUA KOLOR przeznaczony jest do ogniochronnego zabezpieczania i dekoracyjnego wykańczania powierzchni drewnianych wykonanych z gatunków drewna krajowego, płyt OSB, sklejki oraz materiałów drewnopochodnych stosowanych wewnątrz pomieszczeń mieszkalnych i użyteczności publicznej oraz na zewnątrz budynków. Możliwe jest stosowanie lakieru impregnacyjnego UNIEPAL-DREW AQUA KOLOR na układy dachowe z pokryciem z gontów lub desek drewnianych.
Wyroby pokryte lakierem impregnacyjnym UNIEPAL-DREW AQUA KOLOR w ilości co najmniej 200 g/m2, zostały sklasyfikowane w zakresie stopnia palności:
- elementy z drewna i płyt OSB o grubości co najmniej 12 mm - jako niezapalne (B-s1, d0)
- okładzina ścienna z drewna o grubości co najmniej 20 mm i gęstości co najmniej 450 kg/m3 oraz płyty OSB o grubości co najmniej 22 mm, pomalowane lakierem impregnacyjnym UNIEPAL-DREW AQUA KOLOR w ilości co najmniej 200 g/m2, zostały sklasyfikowane jako nierozprzestrzeniające ognia (NRO)
- układ dachowy z pokryciem z gontów lub desek drewnianych o grubości co najmniej 20 mm zabezpieczony lakierem impregnacyjnym UNIEPAL-DREW AQUA KOLOR w ilości co najmniej 200 g/m2 został sklasyfikowany w zakresie zachowania na oddziaływanie ognia zewnętrznego - Broof(t1).


Dodatkowe informacje:
• wydajność: 5 m2/l przy całkowitym wymalowaniu w zależności od chłonności podłoża
• rozpuszcza się w wodzie
• po wyschnięciu lakier tworzy transparentną powłokę zmieniającą kolor drewna, wg kolorystyki producenta (10 kolorów)
• lakier impregnacyjny należy nakładać wyłącznie na powierzchnie wykonane z surowego drewna o wilgotności względnej nie przekraczającej 20%
• powierzchnie pokryte innymi lakierami mogą zmienić klasyfikację ogniową
• całkowitą ogniochronność uzyskuje się po okresie 48 godzin od całkowitego wyschnięcia lakieru
• dostępne opakowania: 0,75; 2,5; 10 L.

Szeroki wybór produktów firmy ADW znajdziecie Państwo w stałej ofercie naszego oddziału w Pruszczu Gdańskim.