Wysokoelastyczny klej żelowy do płytek Ceramik Ultra
2021-05-10

Wysokoelastyczny klej żelowy do płytek Ceramik Ultra

Informujemy o nowości w asortymencie marki Arsanit, wysokoelastycznym kleju żelowym Ceramik Ultra 25 kg.


Ceramik Ultra jest klejem cementowym o podwyższonych parametrach: przyczepności (C2) stworzony na bazie cementu, mieszanki odpowiednio wyselekcjonowanych kruszyw oraz redyspergowalnych proszków polimerowych. Klej o podwyższonych parametrach posiada również zmniejszony spływ (T) oraz wydłużony czas otwarty (E). Konsystencja żelowa sprawia, że możliwe jest stosowanie dwóch rodzajów wody, w zależności od tego, czy klej będzie nakładany na powierzchnie pionowe, czy poziome. Wyjątkowe właściwości klej zawdzięcza zastosowaniu nanotechnologii tzn. surowcom nanonoporowatym a nie nanocząsteczkowym. Woda w kontakcie z minerałami tego typu jest absorbowana (retencja zatrzymana wody) w strukturze świeżej zaprawy klejowej, co pozwala na pełną hydratację cementu, niezależnie od rodzaju przyklejanych okładziny, i na rozszerzalność warunków aplikacyjnych do temperatury 30 st.C.

ZASTOSOWANIE:
Ceramik Ultra C2TE świetnie sprawdza się przy montażu na trudnych podłożach cementowych i gipsowych narażonych na oddziaływanie niekorzystnych warunków eksploatacyjnych. Produkt może być stosowany w budownictwie mieszkaniowym i przemysłowym:

- do stosowania wewnątrz i na zewnątrz
- do ścian i posadzek
- do chłonnych i niechłonnych okładzin ceramicznych: glazury, terakoty, kamionki, mozaiki ceramicznej, klinkieru, płytek ceglanych, gresu itp.
- do stosowania na podłożach odkształcalnych i nieodkształcalnych, jak np.: beton monolityczny, tynki cementowe, wapienno-cementowe, wapienne i gipsowe, jastrychy i wylewki cementowe i anhydrytowe, lastriko, płyty kartonowo-gipsowe, cementowo-włóknowe i OSB, zespolone uszczelnienia pod płytkowe, stare powłoki malarskie i stare okładziny płytkowe
- do stosowania pod ogrzewania podłogowe i ścienne
- do klejenia płytek kamiennych niewrażliwych na przebarwienia
- do stosowania w pomieszczeniach suchych i mokrych (łazienkach, umywalniach), na balkonach, tarasach, fasadach nieocieplonych i ocieplonych, w zbiornikach wodnych, w nieckach i na plażach basenów pływackich, na posadzkach narażonych na wysokie obciążenia mechaniczne i naprężenia wywołane zmianami temperatury
- do wyrównującego szpachlowania podłoży mineralnych w zakresie grubości do 15 mm
- w budownictwie mieszkaniowym, użyteczności publicznej i przemysłowym, garażach, obiektach służby zdrowia.