STEPROCK SUPER i STEPROCK PLUS – nowe produkty do podłóg w portfolio ROCKWOOL
2020-04-08

STEPROCK SUPER i STEPROCK PLUS – nowe produkty do podłóg w portfolio ROCKWOOL

Miło nam poinformować, iż firma ROCKWOOL wprowadziła na rynek dwa nowe produkty do izolacji w rozwiązaniach akustycznych podłóg pływających: STEPROCK SUPER oraz STEPROCK PLUS.

Dzięki unikalnym właściwościom wełny skalnej, nowe produkty pozwalają spełnić najwyższe wymogi akustyczne. Ich zastosowanie w podłogach pływających pozwala nawet na czterokrotne zmniejszenie odczuwalnego hałasu.

Płyty STEPROCK SUPER to produkty powstałe z myślą o zapewnieniu izolacji termicznej w rozwiązaniach akustycznych podłóg pływających. Charakteryzuje je najwyższa klasa reakcji na ogień A1, co oznacza, że są niepalne. Ze względu na niski współczynnik przewodzenia ciepła sprawdzą się przy ocieplaniu podłóg na gruncie na podkładach cementowych. Ich parametry wytrzymałościowe pozwalają na zastosowanie jako znakomity izolator akustyczny podłóg pływających na stropach z różnymi podkładami cementowymi czy anhydrytowymi o minimalnej masie 90 kg/m2 (np.: cementowy 40 mm) oraz z podkładami w postaci płyt OSB-3 (pióro-wpust 4-stronny). To także świetnie rozwiązanie w przypadku podłogowych płyt gipsowo-włóknowych, jak również włóknowo-cementowych.

Drugi produkt w ofercie, płyty STEPROCK PLUS przeznaczone są również do izolacji akustycznej i termicznej podłóg pływających. Sprawdzą się jako izolator akustyczny podłóg pływających na stropach z podkładami cementowymi lub anhydrytowymi o minimalnej masie 115 kg/m2 (np.: cementowy 50 mm). STEPROCK PLUS to produkt o bardzo dobrych parametrach izolacyjności termicznej i akustycznej, jak również parametrach wytrzymałościowych, który można stosować nawet w wymagających rozwiązaniach. Produkt ten również jest niepalny, a klasa reakcji na ogień A1 zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa pożarowego w budynku. 

STEPROCK SUPER - kluczowe parametry techniczne:
● Naprężenia ściskające przy 10% deformacji CS(10) ≥ 30 kPa
● Sztywność dynamiczna dla grubości 20-50 mm

SD(MN/m3) 30 20 16 12
d (mm) 20 30 40 50

● Klasa reakcji na ogień A1 wyrób
● Współczynnik przewodzenia ciepła λD = 0,035 W/m·K
● Trwałość współczynnika przewodzenia ciepła w funkcji starzenia/degradacji λ = 0,035 W/m·K

STEPROCK PLUS - kluczowe parametry techniczne:
● Naprężenia ściskające przy 10% deformacji CS(10) ≥ 20 kPa
● Sztywność dynamiczna

SD(MN/m3) 34 25 20 15
d (mm) 20 30 40 50

● Klasa reakcji na ogień A1 wyrób
● Współczynnik przewodzenia ciepła λD = 0,036 W/m·K
● Trwałość współczynnika przewodzenia ciepła w funkcji starzenia/degradacji λ = 0,036 W/m