KLEJ BUDOWLANY SOUDABOND EASY - nowość od Soudal
2020-01-30

KLEJ BUDOWLANY SOUDABOND EASY - nowość od Soudal

Miło nam poinformować, iż oferta asortymentowa firmy Soudal została wzbogacona o Klej budowlany poliuretanowy w aerozolu Soudabond Easy z aplikatorem Genius Gun 750 ml.

Soudabond Easy to szybkoschnący klej poliuretanowy w aerozolu z opatentowanym aplikatorem GENIUS GUN, który pozwala na wielokrotne przerwanie pracy i użycie produktu po dłuższym okresie czasu. Wygodny uchwyt zapewnia precyzyjne i oszczędne dozowanie (brak naddatków wymagających obcięcia) – podobnie jak w przypadku profesjonalnego pistoletu. Klej ma znakomitą przyczepność do większości materiałów budowlanych, również wilgotnych. Nie spływa z powierzchni pionowych. Spienia się podczas utwardzania, wypełniając szczeliny i nierówności podłoża. Gwarantuje najwyższą izolacyjność termiczną i akustyczną. W razie potrzeby daje się malować wieloma typowymi farbami. Dostępny również w wersji pistoletowej i „zimowej” – umożliwiającej pracę w temperaturze do -10°C. Do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych.

Zastosowanie:
- mocowanie płyt i paneli izolacyjnych z różnego typu polistyrenu, poliuretanu, pianek fenolowych (PUR, PIR, XPS, EPS, PF) oraz wełny mineralnej i korka do betonu, cegły, kamienia, drewna i metali (np. wygłuszaniu i ocieplaniu kontenerów, garaży itp.)
- klejenie płyt gipsowo-kartonowych i włókno-cementowych w technologii suchej zabudowy, płyt dekoracyjnych drewnopochodnych i z tworzyw sztucznych, blach itp. do wszelkich typowych podłoży budowlanych
- klejenie kształtek z ceramiki porowatej i betonu komórkowego
- klejenie parapetów, ekranów i maskownic z drewna, materiałów drewnopochodnych, laminatów itp.

Dane techniczne:
- podstawa: pre-polimer poliuretanowy
- system utwardzania: polimeryzacja z udziałem wilgoci
- kolor: pomarańczowy
- wydajność: do 12 m2 (przy aplikacji ścieżki Ø 30mm)
- współczynnik przenikalności cieplnej: 0,035 W/m.K (DIN 52612)
- temperatura aplikacji: dd +5°C do +25°C
- odporność termiczna: od - 40°C do + 90°C (krótkotrwale do +120°C)
- opakowanie: puszka 750 ml.

Produkty marki Soudal dostępne są w stałej ofercie naszego oddziału w Szczecinie.