Klej do gresu Śmig S-6
2020-09-25

Klej do gresu Śmig S-6

Przedstawiamy nowość w ofercie firmy Megaron - Klej do gresu ŚMIG S-6 20 kg.

ŚMIG S-6 jest wodo i mrozoodporną cementową zaprawą klejącą o klasie C1TE, co oznacza klej o obniżonym spływie (poniżej 0,5 mm) i wydłużonym czasie otwartym (30 min). W skład ŚMIG S-6 wchodzą: cement, odpowiednio wyselekcjonowane kruszywa, żywice syntetyczne i dodatki modyfikujące.
Klej jest przeznaczony do klejenia gresu, glazury i terakoty oraz niewrażliwych na wilgoć oraz zabarwienie szarym cementem płytek kamiennych i cementowych, małego i średniego formatu (do 75 cm).
Klej można stosować na poziomych i pionowych powierzchniach cementowych, betonowych, anhydrytach, tynkach cementowowapiennych i gipsowych. ŚMIG S-6 przystosowany jest do użytku wewnątrz i na zewnątrz budynków. Nie należy go stosować w basenach i sadzawkach. Obniżony spływ kleju pozwala na układanie płytek “od góry”. Wydłużony czas otwarty pracy, a tym samym wolniejsze wysychanie zaprawy, umożliwia jednorazowe rozprowadzenie kleju na większej powierzchni, niż w przypadku typowej zaprawy cementowej, co ułatwia pracę, zwłaszcza przy większych płytkach.

DANE TECHNICZNE:
- wydajność: 2-4 kg/m2
- kolor: szary
- zakres zastosowania: ściany i posadzki, wewnątrz i na zewnątrz
- temperatura pracy: 5-30°C
- grubość warstwy: do 10 mm
- czas otwarty pracy: do 30 min
- czas otwarty kleju jest zależny od warunków atmosferycznych, temperatury otoczenia i wilgotności. Można go wydłużać przygotowując klej o rzadszej konsystencji (większa ilość wody), mając jednak na uwadze, że korzystna dla ograniczenia spływu jest gęsta konsystencja.