Nowe masy od Rigips
2020-10-01

Nowe masy od Rigips

Prezentujemy nową, ekonomiczną linię mas szpachlowych Rigips z serii Q, opracowaną z myślą o najbardziej wymagających wykonawcach.

W skład serii Q wchodzą trzy produkty, dwie masy sypkie i jedna gotowa. Wzmocniona włóknami masa Rigips Q1 Zaczyna posiada bardzo dużą odporność na spękania, co jest szczególnie ważne przy szpachlowaniu konstrukcyjnym. Dodatek polimerów w Rigips Q2-Q3 Kończy, wzmacnia masę, poprawiając wiązanie nawet w cienkiej warstwie, zapobiegając rozwarstwianiu. Rigips Gotowa Q2-Q3 Kończy to gotowa masa polimerowa charakteryzująca się świetnymi parametrami technicznymi i aplikacyjnymi. Rozwiązanie Rigips Q2-Q3 dostępne jest w dwóch wariantach, jako masa sypka o zwiększonej przyczepności Rigips Q2-Q3 Kończy lub gotowa polimerowa masa do aplikacji ręcznej, mechanicznej lub wałkiem Rigips Gotowa Q2-Q3 Kończy.
Nazwy nowych mas nawiązują do standardów szpachlowania. I tak Rigips Q1 Zaczyna – rekomendowana jest do szpachlowania konstrukcyjnego do standardu Q1, a Rigips Q2-Q3 Kończy oraz Rigips Gotowa Q2-Q3 Kończy, doskonale sprawdzą się w szpachlowaniu do standardu Q2-Q3.

INFORMACJE DODATKOWE:

Masa szpachlowa Rigips Q1 Zaczyna - to wzmocniona włóknami, gipsowa masa szpachlowa przeznaczona do spoinowania połączeń płyt gipsowo-kartonowych z użyciem fizelinowej lub papierowej taśmy zbrojącej. Może być również wykorzystana do szpachlowania naroży i miejsc mocowań, do wypełniania rys i ubytków oraz innych prac remontowych. Dodatek włókien wzmacnia masę, zmniejszając ryzyko powstawania spękań na łączeniach płyt gipsowo-kartonowych.

Masa szpachlowa Rigips Q2-Q3 Kończy - to wzmocniona polimerami, gipsowa, wykończeniowa masa szpachlowa przeznaczona do wykonywania finalnej warstwy wykończeniowej na powierzchni płyt gipsowo-kartonowych w standardzie Q2 i Q3, po uprzednim zastosowaniu Rigips Q1 Zaczyna. Masa może być również stosowana do całopowierzchniowego szpachlowania podłoży mineralnych takich jak tynki gipsowe, cementowo-wapienne. Do stosowania na ścianach i sufitach wewnątrz pomieszczeń. Dodatek polimerów wzmacnia masę, poprawiając wiązanie nawet w bardzo cienkiej warstwie, zapobiegając jej rozwarstwianiu

Masa szpachlowa Rigips Gotowa Q2-Q3 Kończy - to gotowa do użycia, polimerowa, wykończeniowa masa szpachlowa przeznaczona do wykonywania finalnej warstwy wykończeniowej na powierzchni płyt gipsowo-kartonowych w standardzie Q2 i Q3 po uprzednim zastosowaniu Rigips Q1 Zaczyna. Masa może być również stosowana do całopowierzchniowego szpachlowania podłoży mineralnych takich jak tynki gipsowe, cementowo-wapienne. Do stosowania na ścianach i sufitach wewnątrz pomieszczeń. Nadaje się do aplikacji ręcznej, mechanicznej lub wałkiem.

Masy sypkie dostępne są w opakowaniach po 25 kg, natomiast masa gotowa w wiadrze 19 kg.

Wyroby marki Rigips znajdują się w stałej ofercie naszego oddziału w Toruniu.