Kształtki wieńcowe Porotherm od Wienerberger
2020-01-27

Kształtki wieńcowe Porotherm od Wienerberger

Informujemy, iż firma Wienerberger wprowadziła do swojej oferty elementy, które ułatwią pracę fachowców. W portfolio producenta ceramiki budowlanej pojawiły się trzy nowe produkty – kształtki wieńcowe: Porotherm L25/29, Porotherm U25/6, Porotherm U25/23.8.

Porotherm to jeden z najbardziej kompletnych systemów do budowy, który wzbogaca się o dodatkowe akcesoria. Kształtki służą do wykonywania obmurówek wieńca stropowego, czyli jako szalunek wieńcowy. Ich forma przekłada się na prosty montaż, dzięki czemu fachowcy mogą szybciej położyć strop i wieniec, bez potrzeby pracochłonnego deskowania. Ich zastosowanie zapewnia równomierne rozłożenie obciążeń przekazywanych na mur przez strop, co pozytywnie wpływa na trwałość konstrukcji. Ponadto od zewnątrz tworzą jednolitą, ceramiczną powierzchnię pod tynk, który dzięki temu nie pęka, co zazwyczaj ma miejsce na łączeniu materiałów. Kształtki wieńcowe Wienerberger pozwalają również wyeliminować mostki termiczne i są kompatybilne ze ścianami Porotherm, co dodatkowo usprawnia i ułatwia pracę. Zastosowanie znajdą także przy wykonaniu innych stropów belkowo-pustakowych oraz monolitycznych stropów żelbetowych.
Nowością w ofercie Wienerberger są trzy kształtki o różnych formatach i zastosowaniach. Porotherm L25/29 to kształtka przypominająca literę L, która służy do obmurowania wieńca okalającego strop na ścianie. Porotherm U25/6 jest najmniejszą kształtką w ofercie Wienerberger, elementem wyrównującym poziom stropu, jeśli na ścianie zewnętrznej zostanie zastosowana kształtka L. Porotherm U25/23.8 to element w kształcie litery U, który służy do wykonania wieńca pod murłatę.

Zalety:
► szalunek tracony - brak konieczności stosowania szalunku drewnianego
► równomierne rozłożenie obciążeń ze stropu na ścianę
► lekkie kształtki - łatwy montaż
► uniwersalne rozwiązanie
► systemowe rozwiązanie
► przyspieszenie prac
► dostępne na terenie całego kraju
► jednolita, ceramiczna powierzchnia pod tynk
► wysoka estetyka prac.

Parametry pustaków:
- wymiary l/b/h (mm):
Porotherm L25/29 250/250/290
Porotherm U25/6 250/250/60
Porotherm U25/23.8 250/250/238
- masa (kg):
Porotherm L25/29 ok. 6
Porotherm U25/6 ok. 3
Porotherm U25/23.8 ok. 7