Nowość od Budmat – panele IRON klasy premium!
2020-12-02

Nowość od Budmat – panele IRON klasy premium!

Firma Budmat po raz kolejny wyznacza standardy jakości i estetyki pokryć dachowych. Przedstawiamy najnowszą kolekcję paneli na rąbek stojący klasy premium - IRON.

Wykorzystując nowoczesną technologię, stworzono wysokiej jakości produkt, dzięki któremu każdy dach będzie wyjątkowy i niepowtarzalny. Postęp, doświadczenie oraz nowe technologie pozwoliły na podniesienie standardów jakości i wejście na wyższy poziom. Produkty charakteryzują się precyzją wykonania, estetyką oraz niepowtarzalnym efektem wizualnym.

Dlaczego nowe produkty są wyjątkowe?
• Specjalnie dla gamy rąbków IRON zaprojektowano nowy, wzmocniony zamek, który zapewnia bardziej precyzyjne i trwałe łączenia wzdłużne. Innowacyjne wyprofilowanie zamka sprawia, że krawędź nakładkowa zamka (panelu nakładanego) jest niewidoczna, co znacznie poprawia estetykę.
• Na łączeniach wzdłużnych arkuszy zastały zaprojektowane specjalne leżnie pod wkręty, które zapewniają prawidłową dylatację paneli w wyniku rozszerzalności termicznej stali.
• Na końcu każdego zamka znajduje się maskownica zamka, która po zagięciu zasłania front zamka. Jest to kolejne rozwiązanie, które poprawia estetykę.
• Szeroka paleta wzorów, powłok i kolorystyki daje komfort inwestorowi na dobranie pokrycia dachu do charakteru budynku.
• Kolekcja rąbków IRON w połączeniu z gąsiorem GTR oraz listwami zapewni bezpieczeństwo, komfort oraz niepowtarzalny styl.
• Nowo opracowane rozwiązania zostały zgłoszone do ochrony patentowej, co dowodzi o wyjątkowości produktów, które są pierwszymi, tak zaawansowanymi technicznie na rynku.

Dostępne wzory:
1) Panele IRON Standard – model dobrze komponujący się z tradycyjnym budownictwem. Odpowiednio dobrana kolorystyka panelu podkreśli charakter budynku.

2) Panele IRON z mikrofalą niską – mikrofala to przetłoczenia wzdłużne o bardzo niewielkich wartościach nadające stali efekt pofalowania. Proces ten sprawia, że odbijające się od paneli światło ulega rozproszeniu. Mikrofala - podobnie jak przetłoczenia trapezowe, dodatkowo usztywnia panel oraz nadaje niepowtarzalny wygląd. 

3) Panele IRON z mikrofalą wysoką – wzdłużne przetłoczenia w kształcie trójkątów sprawiają, że załamujące się światło nadaje wyjątkowy wygląd każdego dachu. Przetłoczenia dodatkowo usztywniają panel oraz podkreślają jego unikatowy charakter.

4) Panele IRON z przetłoczeniem trapezowym – to kolejny niepowtarzalny wzór rąbka. Przetłoczenia w kształcie trapezów niesymetrycznych usztywniają panel i nadają nowoczesny wygląd, mimo, że rąbek to pokrycie z długą tradycją. 

Każdy z wymienionych wzorów może zostać wykonany z blachy moletowanej (dotyczy wyłącznie blachy o grubości 0,5 mm).
Moletowanie nadaje powierzchni blachy unikalnego wyglądu, a także powoduje rozpraszanie się odbijanego od paneli światła, przez co dach nabiera niepowtarzalnego charakteru.


Standard:
• 25 mm prosta wypustka panelu od strony okapu i 25 mm prosta wypustka panelu od strony kalenicy

Opcje wykonania podwinięcia panelu (usztywnia i tworzy prostą linię okapu):
• 25 mm podwinięcie wypustki panelu od strony okapu i 25 mm prosta wypustka panelu od strony kalenicy
• brak wypustki panelu od strony okapu i brak wypustki panelu od strony kalenicy