Solidna podstawa oddychania - Baumit Ionit
2021-03-22

Solidna podstawa oddychania - Baumit Ionit

Firma Baumit opracowała system produktów do wykańczania ścian Ionit, który oczyszcza powietrze oraz reguluje jego wilgotność w pomieszczeniach, dzięki czemu organizm można zregenerować codziennie - nawet, jeśli musimy pozostać w domu.

Aż 90% naszego życia spędzamy w zamkniętych pomieszczeniach, każdego dnia wdychając przy tym około 11000 litrów powietrza. Często przebywamy wśród ścian, które nie są w stanie regulować klimatu we wnętrzach, w efekcie czego musimy pogodzić się z tym, że jego jakość nie jest najlepsza. Wcale nie musi tak być. Stosując prozdrowotne materiały do wykończenia ścian wewnętrznych możemy zrobić milowy krok w stronę zdrowego mieszkania.

Główną rolę w systemie odgrywa mineralna farba Baumit IonitColor, która zwiększa ilość naturalnych jonów w powietrzu, co zostało potwierdzone przez niemiecki Instytut Fizyki Budowlanej im. Fraunhofera oraz Wiedeński Uniwersytet Medyczny.

Cząsteczki te działają jak naturalne magnesy na kurz i pył, a wiążąc je, powodują ich opadanie na podłogę, po czym można je łatwo usunąć podczas codziennego sprzątania. W efekcie powietrze oczyszcza się, co z kolei wpływa na nasze samopoczucie - wspiera działanie układu odpornościowego, poprawia koncentrację, przyśpiesza regenerację organizmu i minimalizuje ryzyko reakcji alergicznych.

Aby potencjał farby Baumit IonitColor mógł zostać w pełni wykorzystany, w pomieszczeniu niezbędny jest odpowiedni poziom wilgoci - najlepiej, jeśli mieści się on w przedziale 40-60%. Ten cel pomogą nam osiągnąć gładzie Baumit IonitFinish i Baumit IonitFino, które gromadzą nadmiar wilgoci, a w razie jej niedoboru oddają ją z powrotem do powietrza w pomieszczeniu. Ściany zyskują w ten sposób zdolność „oddychania”, wpływając na lepszy mikroklimat w pomieszczeniu. Liczba cząsteczek wody w powietrzu jest zawsze odpowiednio wysoka, co stwarza idealne warunki do produkcji jonów przez farbę Baumit IonitColor.

Z optymalną sytuacją mamy do czynienia wówczas, kiedy jest ich przynajmniej 1000 na cm3. W zamkniętych pomieszczeniach ta liczba nie przekracza zwykle 250 na cm3, a w mieszkaniach zlokalizowanych w centrach miast często kształtuje się ona poniżej 100 na cm3. System Baumit Ionit pozwala zwiększyć ilość jonów we wnętrzach do poziomu 2000-4000 na cm3, zapewniając nam jakość powierza porównywalną do tej, jakiej możemy doświadczyć w górach!

Dobierając odpowiednie materiały do wykańczania domu, sprawiamy, że nasze cztery ściany stają się miejscem odpoczynku, relaksu i regeneracji w pełnym znaczeniu tych słów. Wyniki badań prowadzonych w parku badawczym Baumit Viva jednoznacznie potwierdzają, że droga do zdrowego mieszkania wiedzie przez dobrą izolację termiczną, solidne ściany i korzystnie wpływający na zdrowie system tynków. Tylko od nas samych zależy czy wśród własnych czterech ścian stworzymy środowisko, które pozwoli nam cieszyć się dobrym samopoczuciem.