Nowa membrana bitumiczna w ofercie BMI Icopal
2020-07-30

Nowa membrana bitumiczna w ofercie BMI Icopal

Membrana bitumiczna W/pet PLUS-SBS/ICOPAL, to nowa pozycja w ofercie BMI Icopal, która docelowo zastąpi znany i ceniony przez klientów produkt W/pet-SBS/ICOPAL.

W nowej odmianie zastosowany został klejący zakład podłużny o szerokości 8 cm. Po zdjęciu folii zabezpieczających z zakładów i mechanicznym zamontowaniu papy do podłoża następuje sklejenie zakładów podłużnych. Im wyższa zewnętrzna temperatura i lepsze nasłonecznienie powierzchni tym lepszy efekt wulkanizacji na połączeniach poszczególnych pasów papy.Wprowadzona zmiana ułatwia i przyspiesza prace dekarskie oraz zwiększa bezpieczeństwo aplikacji ze względu na nieużywanie ognia otwartego.

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU:
Nowa papa BMI Icopal wyprodukowana została na osnowie ze wzmacnianej włókniny poliestrowej, z obustronną powłoką z asfaltu modyfikowanego z wypełniaczem mineralnym. Strona wierzchnia pokryta jest gruboziarnistą posypką mineralną, spodnia strona pokryta jest folią z tworzywa sztucznego. Dodatkowo wzdłuż krawędzi wierzchniej oraz spodniej strony papy znajdują się ok. 80 mm szerokości pasy masy asfaltowej do łączenie kolejnych brytów papy, zabezpieczone zdejmowalną w trakcie montażu folią z tworzywa sztucznego. Przeznaczona jest do wykonanie wierzchniej warstwy w wielowarstwowych wodochronnych pokryciach dachowych. Mocowanie papy do podłoża odbywać się może mechanicznie za pomocą gwoździ papowych lub wkrętów albo za pomocą klejów asfaltowych.

PARAMETRY TECHNICZNE:
- wodoszczelność - przy 10 kPa
- grubość całkowita - 2,2 mm
- giętkość w niskiej temperaturze: - 10° C
- stabilność wymiarów - <0,2%
- reakcja na ogień - NPD
- odporność na spływanie - + 85° C
- przyczepność posypki - 20%
- szerokość - 1 m
- długość - 15 m

Produkty firmy BMI Icopal znajdują się w stałej ofercie naszego oddziału w Toruniu.