Domino HYDRO - kostka brukowa przepuszczająca wodę
2021-04-21

Domino HYDRO - kostka brukowa przepuszczająca wodę

Kostka brukowa DOMINO HYDRO od POZBRUK to innowacyjne zastosowanie jednowarstwowej nawierzchni, całkowicie przepuszczającej wodę podczas intensywnych opadów.

Produkt jest wytrzymały na ruch samochodowy i zapobiega powstawaniu kałuż. Ponadto jest odporny na mróz i sól oraz łatwy w utrzymaniu czystości. Kostka brukowa rekompensuje powierzchnię biologiczną czynną, utraconą na rzecz rozległego betonowania i asfaltowania przestrzeni publicznej. 
DOMINO HYDRO stanowi odpowiedź na zapotrzebowanie rynku materiałów budowlanych na rozwiązania proekologiczne. Rosnące problemy środowiskowe wymuszają na producentach innowacyjne rozwiązania, które przyniosą korzyści dla ekosystemu. Również w kontekście prawnym HYDRO jest doskonałym rozwiązaniem. Nowelizacja prawa wodnego i wynikające z niej konsekwencje (tj. „podatek od deszczu”) sprawiają, że inwestorzy, deweloperzy oraz wykonawcy stają przed nowymi wyzwaniami projektowymi. Dzięki zastosowaniu kostki brukowej DOMINO HYDRO w dużych inwestycjach właściciele obiektów mogą uniknąć nakładania kar finansowych związanych z betonowaniem terenów biologicznie czynnych.

ZALETY PRODUKTU:
- całkowita przepuszczalność wody
- wytrzymała na ruch samochodowy lekki
- zapobiega powstawaniu kałuż
- odporna na mróz i sól
- łatwa w utrzymaniu czystości
- rekompensuje powierzchnię biologiczną czynną utraconą
- idealna dla realizacji publicznych
- bogata kolorystyka.

CECHY PRODUKTU:
- jednowarstwowa
- przepuszczalność na poziomie > 4000 litrów/h/m kw.
- wytrzymałość na rozciąganie przy rozłupywaniu > 3.6 MPa
- umożliwia swobodny przepływ wody oraz powietrza do układu korzeniowego drzew.

DANE TECHNICZNE:
- wymiary: 196x162x8 mm
- kolorystyka: uni czerwony, uni grafitowy, uni szary.