Gotowa gładź finiszowa Gipsar GO!
2021-05-17

Gotowa gładź finiszowa Gipsar GO!

GIPSAR Go!, gotowa gładź finiszowa to nowość w portfolio marki Atlas.

Produkt przeznaczony jest do wykonywania gładzi na powierzchni ścian i sufitów wewnątrz budynków oraz do całopowierzchniowego szpachlowania płyt gipsowo-kartonowych. 
GIPSAR Go! charakteryzuje m.in.: szybka i łatwa aplikacja, ograniczone pylenie, idealna powierzchnia bez kraterów i pęcherzy oraz zmiana koloru umożliwiająca kontrolę postępu prac.
Gładź produkowana jest jako gotowa masa na bazie spoiw żywicznych, wypełniaczy i dodatków modyfikujących.
Może być stosowana na podłożach, takich jak: beton, tynki cementowe, cementowo-wapienne, tynki gipsowe oraz płyty gipsowo-kartonowe - wewnątrz budynków. Zawarte w recepturze produktu specjalnie selekcjonowane wypełniacze mineralne o optymalnym uziarnieniu, umożliwiają uzyskanie pożądanej, bardzo gładkiej powierzchni bez poprawek – już przy pierwszym zagładzaniu piórem!
Specjalnie dobrana konsystencja pozwala na łatwą aplikację GIPSAR Go! pacą, wałkiem lub agregatem. Dodatkowym usprawnieniem, mającym bardzo istotny wpływ na czas realizacji zleceń, jest możliwość nakładania GIPSAR Go! metodą „mokre na mokre” – kolejną warstwę gładzi można nakładać na wstępnie związaną warstwę wcześniejszą. Gładź została stworzona w sposób przyjazny wykonawcy. Komfortowy, długi czas obróbki pozwala na zagładzanie bez pośpiechu, a łączenia pól roboczych pozostaną niewidoczne. Widoczna jest natomiast zmiana koloru gładzi podczas wysychania, która umożliwia kontrolę postępu prac.
Optymalna twardość pozwala na szlifowanie GIPSAR Go! ręcznie lub mechanicznie. Pył pojawiający się podczas szlifowania nie unosi się po całym pomieszczeniu i nie rozprzestrzenia się poza miejsce obróbki.
Satynowa powierzchnia i duża odporność na rozmiękanie powoduje, że gładź dobrze współpracuje z powłokami malarskimi, może być malowana farbami akrylowymi, lateksowymi i ceramicznymi.

DANE TECHNICZNE:
► max. grubość warstwy: 3 mm
► temperatura przygotowania masy oraz podłoża i otoczenia w trakcie prac: od +5 °C do +25 °C
► wilgotność w pomieszczeniu w trakcie prac: do 70 %
► czas wysychania* (warstwa grubości 1 mm): do 6 h
► wykonywanie gładzi: od 1,0 kg / m² masy przy jednokrotnej aplikacji
► wydajność z wiadra: ok. 15 m2

Dostępne opakowanie - wiadro plastikowe 18 kg.