Nexler BITFLEX – nowa generacja hydroizolacji!
2020-06-22

Nexler BITFLEX – nowa generacja hydroizolacji!

Z przyjemnością informujemy, iż firma Izohan wprowadza na rynek całkowicie nową linię produktów Nexler BITFLEX, która charakteryzuje się unikalnymi właściwościami izolacyjnymi.

Jest to możliwe dzięki wdrożeniu niedostępnej dotąd w Polsce technologii produkcji mas bitumicznych opartych na emulsji drobnocząsteczkowej.

Pełna gama nowych produktów dostępnych pod marką Nexler to:
BITFLEX PRIMER – szybkoschnący grunt bitumiczno-anionowy
BITFLEX EMULSJA ANIONOWA – bitumiczno-lateksowa emulsja anionowa
BITFLEX 1K - jednoskładnikowa masa hydroizolacyjna grubowarstwowa (KMB), modyfikowana polimerami
BITFLEX 1KP – jednoskładnikowa masa hydroizolacyjna grubowarstwowa (KMB), modyfikowana polimerami, z wypełnieniem polistyrenowym
BITFLEX 2K – dwuskładnikowa masa hydroizolacyjna grubowarstwowa (KMB), modyfikowana polimerami
BITFLEX 2KP - dwuskładnikowa masa hydroizolacyjna grubowarstwowa (KMB), modyfikowana polimerami, z wypełnieniem polistyrenowym
BITFLEX Quick Spray – bitumiczno-lateksowa emulsja do stosowania z koagulantem

Nowe produkty posiadają zwiększoną wodoszczelność, elastyczność i trwałość. Nie bez znaczenia jest także fakt przyspieszenia czasu wiązania wyrobów dwuskładnikowych. Pozwala to na istotne skrócenie czasu dzielącego aplikację kolejnych warstw. Przyspieszenie wiązania oznacza także zwiększenie odporności produktu na wystąpienie niekorzystnych warunków atmosferycznych po aplikacji – niskie temperatury, wysoką wilgotność czy opady deszczu.

Bazą produktów Nexler BITFLEX jest innowacyjna emulsja drobnocząsteczkowa o unikalnych właściwościach. Mniejszy rozmiar cząstek to o wiele większa stabilność emulsji, lepsza penetracja asfaltu w głąb podłoża, a także wyższa przyczepność wykonanej powłoki do podłoży. W znaczący sposób polepszają się również właściwości hydroizolacyjne wyrobów.

Absolutną nowością w ofercie firmy Izohan jest Nexler BITFLEX Quick Spray – modyfikowana emulsja asfaltowa do nakładania natryskowego, z zastosowaniem agregatu dwudyszowego. Rozwiązanie to gwarantuje uzyskanie izolacji odpornej na deszcz natychmiast po aplikacji, co jest absolutną rewolucją w świecie bitumicznych materiałach bezspoinowych. Wysoki poziom modyfikacji wyrobu polimerami zapewnia niespotykaną pośród innych dostępnych na rynku wyrobów elastyczność, z wydłużeniem do 1000%.