Dachówka betonowa IBF AARHUS
2020-01-13

Dachówka betonowa IBF AARHUS

Dachówka betonowa Aarhus IBF to nowość na polskim rynku pokryć dachowych.

Produkt jest odpowiedzią na zapotrzebowanie inwestorów na nowoczesny, zgodny z najnowszymi trendami dach, który wyróżni dom w okolicy, a jednocześnie będzie uosabiał klasyczne i ponadczasowe piękno. 
Dachówkę IBF Aarhus wyróżniają przede wszystkim walory użytkowe. Do produkcji dachówek używa się piasku, wody i cementu oraz pigmentów, które gwarantują wieloletnią trwałość. Kolor nadawany jest poprzez barwienie w masie. Potem dachówki są pokrywane warstwą utrwalającą. 
Dachówka IBF Aarhus została pokryta specjalną powłoką Moderne, która zabezpiecza powierzchnię przed promieniowaniem UV. Dzięki temu dach zyskuje większą zdolność odbijania promieni słonecznych, poddasze mniej się nagrzewa, a domownicy mają zapewniony wyższy komfort termiczny. Powłoka chroni także dachówki przed wilgocią, zabrudzeniami oraz osadami organicznymi. Ze względu na materiał, z którego jest wyprodukowana – dachówka betonowa jest odporna na trudne warunki atmosferyczne, np. porywisty wiatr czy grad. Zapewnia dobrą izolację akustyczną i termiczną, tworząc szczelny dach. 
Ogromną zaletą jest także łatwy montaż. Płaską dachówkę betonową bez problemu układa się na dachu, a co więcej, pomaga ona ukryć ewentualne niedoskonałości konstrukcji. 
Wytrzymałość, a co za tym idzie – również długa żywotność produktu – potwierdzona jest wieloletnią gwarancją. Producent daje aż 30 lat gwarancji na swój nowy model dachówki.

Parametry techniczne:
- kolor: antracytowy, czarny, ceglasty
- długość: 420 mm
- szerokość: 330 mm
- szerokość pokrycia: 300 mm
- wysokość profilu: 20 mm
- waga: 4,2 kg/szt.